Jazyk

2 položiek celkom
Drevený triedič s písmenami malyptrekar (3)
Novinka
€16,50

Vzdelávacia hračka, ktorá rozvíja intelekt a stimuluje rozvoj literárnej gramotnosti. 

KX6894
Drevený triedič s písmenami a číslicami malypretekar (1)
Novinka
€16,40

Hrou sa dieťa naučí čísla a pravidlá základných matematických operácií, naučí sa rozpoznávať tvary a rozvíjať zručnosť logického myslenia.

KX6893

Dieťa vníma vonkajšie podnety už od narodenia, no nevedome. Navonok to u novorodenca nie je poznať, ale vedzte, že sa to čoskoro prejaví. Túto skutočnosť označila Marie Montessori za absorbujúcu myseľ, kedy dojča rozvíja svoj rozum, formuje sa jeho intelekt, jeho duša a reč. Tento rozvoj ovplyvňuje do veľkej miery prostredie, v ktorom žije. Práve tu sa vytvára možnosť pre Vás rodičia, aby ste svojmu dieťatku vytvorili čo najviac podnetné prostredie , ktoré prinesie ovocie v budúcnosti. My Vám s tým pomôžeme.

Aké je to podnetné prostredie? Také, aby mohlo prijímať vonkajšie podnety presne tak, ako opísala Márie Montessori -  ako špongia vodu. Dieťa sa vďaka Montessori pomôckam učí písmená a pod každým písmenom si má vždy niečo predstaviť.  Vedeli ste, že Marie Montessori rozdelila jazykovú výchovu do troch fáz? 1. Fáza rozprávania je ohraničená narodením až do 3,5 roka. 2. Fáza písania od 3,5 rokov do 4,5 rokov. 3.Fáza čítania od 4,5 rokov do 5,5 rokov. Jednotlivé písmená sa môže dieťa učiť až v momente, kedy hlásky počuje a tiež je dobre vyslovuje. Postupuje sa od hlásky k písmenu. Najprv určí hlásku na začiatku a na konci slova, až potom skúša povedať prostrednej hlásky. K zostavovaní slov sa používa plastická abeceda. Čítanie je zavŕšením celého procesu.