Senzomotorické koberčeky pre deti

5 položiek celkom
ASKA Senzomotorický koberec pre deti HUGE 13 ks puzzle (3)
Novinka
€105

Senzomotorický koberček tvorí 13 dielna súprava. Vytvorte si kúsok prírody u vás doma. 

116372
116471 Baby 1a
Novinka
€62

Senzomotorický koberček pre detičky BABY SOFT špeciálne vyvinuté pre detičky už od 6 mesiacov. 

116471
ASKA Senzomotorický koberec pre deti set 8 ks puzzle (1)
Novinka
€75

Senzomotorický koberček je zameraný na posilnenie, masáž a uvoľnenie klenby chodidla, navyše pomáha stimulovať celý povrch chodidla. 

112633
ASKA Senzomotorický koberec pre deti set 7 ks puzzle a 4 ks mini puzzle (2)
Tip
€75

Senzomotorický koberček vhodný na jemnú stimuláciu a masáž chodidiel, navyše aktivujú menej používané svaly na nohách. 

112640
ASKA Senzomotorický koberec pre deti set 5 ks puzzle (1)
Bestseller
€55

Senzomotorický koberček posilňujúci rovnováhu, stabilitu a stred tela. 

112657

Senzomotorický koberec je skvelým prostriedkom pre senzorické cvičenia s deťmi. Špecialisti zdôrazňujú, že každodenná chôdza naboso po rôznych (nie rovných) povrchoch formuje správnu klenbu chodidla a ovplyvňuje imunitu detí. Ku každej sade pripájame leták so vzorovými cvičeniami.

Senzomotorika je zlúčenie pohybu tela so zmyslami - so zmyslovým vnímaním. Dieťatko tak vníma okolie sveta už na inej úrovní, a to najmä prostredníctvom horných a dolných končatín. Prečo? Pretože na rukách a nohách s máme najviac receptorov. Práve preto nezatvárajme nožičky detí len do krásnych topánok alebo papučiek, dajme im priestor a možnosť vnímať okolitý svet. Prostredníctvom bosích nôh môže dieťa skúmať rôzne povrchy, ich teplotu či materiál. Pocitový koberček pre deti bude stáť za to! 

Masážny koberec sa navzájom spája ako puzzle a sú bezpečné pre deti od 12 mesiacov. Myšlienka masážnych podložiek / kobercov pre deti bola prevzatá z prvkov, ktoré sa v prírode prirodzene vyskytujú, a verne sa odráža vo forme puzzle.

Koberce možno použiť v pohodlí domova, ako aj v škôlke, škole alebo v iných inštitúciách. Zábava a cvičenie na podložkách sa osvedčia pri rôznych problémoch s nohami našich najmenších, ako aj pri senzorickej integrácii.

Všetky podložky ORTO je možné navzájom ľahko kombinovať a skladať ich ako puzzle. Môžeme si vybrať medzi mäkkými a tvrdými rohožami, napodobňujúcimi trávu, kamene, šišky, žalude, hroty, chumáče a mnoho ďalších textúr. Všetky podložky pod puzzle sú vyrobené z PVC a sú dodávané v niekoľkých farbách. Majú certifikát CE, 2-ročnú záruku a 5-ročnú životnosť.

Puzzle je jedinečná forma senzorických panelov, ktoré si deti zostavujú do senzorických dráh rôznych textúr a celých podložiek na cvičenie. Každá sada obsahuje celé 2 m² intenzívnych vnemov, stimulácie malých chodidiel, príjemnej masáže a množstva tvarov a hrčiek, ktoré je potrebné študovať pre malého prieskumníka. Terapia a vývin prostredníctvom najlepšej zábavy! 

Senzomotorický koberček? Čo to vlastne je ? Prečítajte si zaujímavý článok.