Senzomotorický koberček alebo pocitový koberec pre deti

Senzomotorický koberec alebo pocitový koberec nie je novinkou vo svete, ale je potrebné viac zdôrazňovať ich prospešnosť a efektivitu pri vývine dieťatka. 

Senzomotorika. 

Je to prirodzená aktivita a vnímanie tela človeka. Je to vlastne spojenie pohybu tela a vnímania (zmyslového vnímania). Prostredníctvom receptorov, ktoré sú najmä na horných a dolných končatín, vnímame bezprostredné okolie. Nohy môžu skúmať toľko podnetov, čo ruky, len im musíme dať priestor. 

Čo je vlastne senzomotorický koberec? 

Malá plocha koberca, ktorú je možné umiestniť kdekoľvek v byte či dome - to je jedna z tých prvých výhod. Druhá výhoda - najdôležitejšia - na spomínanej malej ploche nájdeme množstvo nevšedných a bežných povrchov, ktoré môžu nôžky detičiek skúmať. Je to určitý podnet pre receptory nôh, ktoré dieťa stimuluje. Tretia výhoda - kedykoľvek a kdekoľvek, využijete ho pri každom dieťatku, v rôznom veku a v každom ročnom období. 

Najväčšie výhody senzorických kobercov: 

  • prispieva k zdravému vývinu chodidiel a pohybového aparátu, čo je dôležité najmä u začínajúcich malých "chodcov" 
  • preventívne aj liečebne pôsobí na ploché chodidlá a vpadnuté členky
  • stimuluje chodidlá a trénuje motoriku
  • prekrví a premasíruje nohy
  • pri pravidelnom používaní pomáha od bolesti nôh a chrbta
  • ideálna náhrada v zimných mesiacoch, kedy nemôžeme behať naboso vonku
  • koberček Vám napomôže k zdravým chodidlám Vašich detí 

Pocitový koberček je výborným nástroj k rozvoju schopností nožičky - spoznávať okolie a svet, k obnoveniu vnímavosti nôžky dieťatka, k schopnosti prispôsobiť sa rôznym terénom a povrchom. 

Nezabúdajte, že noha dieťaťa potrebuje voľnosť, pohyb a podobne ako ruky majú chuť spoznávať svet vôkol. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie