5 tipov na rozvoj fantázie pri hre s detskou kuchynkou

Detské kuchynky na hranie ponúkajú priestor pre nekonečné príležitosti hrania sa, čo z nich robí skvelý tip na darčeky. Navyše hranie s kuchynkou predstavuje veľa kognitívnych výhod -  kuchynské úlohy a hry. Tieto príležitosti na budovanie zručností môžete rozšíriť, keď sa s vašim batoľaťom bude rozvíjať každou hrou. Pokračujte v čítaní zábavných nápadov na fantáziu, ktoré pomôžu vášmu drobcovi rozvíjať jeho tvorivé myslenie, rozprávanie, zdieľanie a sociálne zručnosti.

1. Abecedná polievka
Pripravte si chutný hrniec abecednej polievky, ktorý vám pomôže s rozpoznávaním písmen a zvukmi! Precvičte si so svojím malým kuchárom vypisovanie všetkých 26 písmen na papier. Potom písmená vystrihnite a vhoďte ich do hrnca na ich predstieranom sporáku. Nechajte batoľa uvariť abecednú polievku! Keď je hotové, dajte im naservírovať misky s polievkou.

Požiadajte ich, aby našli v polievke konkrétne písmeno. Hneď ako ho nájdu, požiadajte ich, aby vám písmeno opakovali a pomenovali niečo v ich kuchynke na hranie (alebo na ihrisku), ktoré začína rovnakým písmenom.

Vyzvite ich v schopnostiach kritického myslenia tým, že ich necháte vytvárať aj slová na dané písmeno! Vytvorte duplikáty listov, aby ste mali viac práce. Vyberte spoločné písmená a vytvorte slová alebo dokonca frázy, ako napríklad „Choďte sa hrať“ a „Bavte sa“. Môžete ich tiež požiadať, aby vyhláskovali meno ich miláčika, vaše priezvisko, meno a ďalšie!

2. Kuchárska ŠOU 
Vytvorte mini kuchársku šou, ktorú organizuje váš malý kuchár! Doprajte im päť až desať minút, kým si pripravia svoje obľúbené jedlo a vymyslia, ako vám ich majú predstaviť. Keď budú pripravení, urobte im video, kde znovu vytvára svoje  jedlo a hovorí Vám postup za každým krokom, aby ste to zvládli aj vy! Pokračujte v hre a pripravujte epizódy kuchárskej šou, ktoré budete pozerať s rodinou a priateľmi.

Vytvorte epizódu kuchárskej šou s hosťami, ako sú súrodenci a vzory pre detoi -napríklad ocko, či babka! Podporujte rozvoj sociálnych zručností tým, že svojmu šéfkuchárovi dáte niekoho, s kým sa môže porozprávať a sprevádzať jeho procesom počas natáčania.

3. Kopírujeme skutočného kuchára 
Od skutočnej kuchyne s dospelými po vlastný kútik s kuchynkou je vykonávanie základných kuchynských úloh skvelým spôsobom, ako sa váš drobček naučiť nové zručnosti a zabaviť ich. Nechajte svojho malého kuchára sledovať, ako si v kuchyni pripravujete skutočné jedlo. Potom znovu pripravte jedlo v ich kuchynskom priestore. Spoločne si pripomeňte tieto kroky, aby ste pripravili to isté jedlo. 

Pripomínajte svojmu drobcovi postupné kroky - napríklad ako pri varení miešate hrniec, nasekáte zeleninu a plní ďalšie kuchynské úlohy, aby sa cítili pripravené na svoju vlastnú prípravu jedál pre mackov a ostatné hračky!

4. Pizzeria
Použite papierové taniere a farbiace potreby na nakreslenie akejkoľvek pizze, o ktorej môžu snívať! Vezmite svojho malého výrobcu pizze do kuchyne a objednajte si u neho pizzu. Sledujte, ako ich fantázia divoko rastie, keď dochucujú pizzu z akýchkoľvek surovín, ktoré by im chutili, a prilákajú ich tak k srdcu. Akonáhle je pizza hotová, vložte ju do ich rúry na varenie. Keď je to pripravené, nechajte aby vám ju doručili napríklad do obývačky. 

5. Jedlo na oslavu 
V detskej kuchynke môžu vznikať aj skutočné jedlá. Najskôr si premyslite nejakú tematickú príležitosť - napríklad narodeninovú párty, večierok či slávnostná večera pre mamku či ocinka. Poskytnite dieťaťu, aby pracovalo v svojej kuchynke so skutočným jedlom a surovinami. Dohodnite sa na menu - či už pripravíte spoločne šalát alebo sladký koláč. Potom nechajte dieťaťu priestor na to, aké kuchynské náčinie bude potrebovať a spoločne pripravte dohodnuté jedlo. Samozrejme mu pomáhajte pri krokoch receptu - ale čo môže urobiť dieťa samo, nech to urobí! Dobrú chuť! 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie